😍 AKCIA 🌼 zľava 6% ✂️🏷️ pri nákupe nad 50€ 💶 platí do utorka 18. júna. ⌛ Zľavový kód: JUNNAD5 😍

Ako vybrať hodinky?

V súčasnosti sa hodinky stávajú čoraz dôležitejším doplnkom a to nie len mužských outfitov. Okrem imidžu na ktorom si človek potrpí pri pracovnom pohovore či brífingu, ale aj vo voľnom čase a dokonca aj na pláži či pri mori sa tento objekt stáva výrazom majiteľovho štýlu a vkusu. Okrem módy a špekulácií si srdcia mladých ľudí a dospelých potichu podmaňuje aj hodinárska kultúra, čo vedie k tomu, že hodinky sú nie len doplnok ale určujú aj spoločenský status.

Vieme, že na každú príležitosť sa hodia iné hodinky, ale čo by si mal vybrať začiatočník, ktorý sa k tomuto svetu dostane prvýkrát? V tomto článku sa vám pokúsime pomôcť s týmto rozhodnutím. Samozrejme, pri výbere hodiniek, najmä tých prvých, je potrebné zvážiť veľa premenných, a tu prichádzame na rad.

 

Cena

Ešte pred samotným výberom Vašich hodiniek si musíte určiť cenovú hladinu v ktorej sa chcete pohybovať. Pekné hodinky sa v dnešnej dobe dajú kúpiť už aj za 50€ cena sa môže ale vďaka rôznym aspektom vyšplhať až nad úroveň 100 000€ kde už samozrejme nájdeme aj ručne vyrábané hodinky od svetovo uznávaných návrhárov, ktoré majú potenciál v budúcnosti rásť na hodnote. 

Pokiaľ do hodiniek nechcete investovať veľa peňazí, budete ich využívať každý deň a teda očakávate aj určitú kvalitu odporúčame sa držať cenovej hladiny od 100 do 200 eur. 

Pre náročnejších zákazníkov samozrejme odporúčame stanoviť si tento rozpočet vyššie a to nad úroveň 500 eur kde už hodinky väčšinou poskytujú všetko čo by ste mohli potrebovať alebo očakávať. 

Pohyb

V prvom rade, keď začnete hľadať hodinky, ktoré si chcete kúpiť, musíte si položiť otázku, aké hodinky hľadáte: hodinky quartz alebo s mechanickým strojčekom?

Quartz hodinky sú všetky tie hodinky, ktoré potrebujú batériu, aby fungovali. Mechanické naopak fungujú vďaka pružinám a prevodom, ktoré zaručujú pohyb ručičiek.

Mechanické pohyby sa potom delia na manuálne a automatické. Prvé musia byť natiahnuté priamo užívateľom, pomocou naťahovacieho mechanizmu, ktorý sa nachádza zvyčajne na bočnej strane hodiniek. Na druhej strane, automatické sa vďaka rotoru a pružinám dokážu samy dobíjať prirodzenými pohybmi ruky a zápästia, ktoré vznikajú pri chôdzi alebo písaní.

Je zrejmé, že všetky tri majú klady a zápory. Čo sa nás týka odporúčame zamerať sa na mechanické hodinky, ktoré sú síce zvyčajne drahšie ale na druhej strane sú často symbolom tej najvyššej kvality.

Ak hovoríme o komplikáciách, pri prvých hodinkách odporúčame aby obsahovali iba čas prípadne čas a chronograf aby boli čo najjednoduchšie.

Materiály a dizajn

Ďalším aspektom, ktorý treba zvážiť, je dizajn hodiniek a najmä tvary a veľkosti. Pri svojich prvých hodinkách by ste sa mali pokúsiť zamerať na dobre známy a dobre rozpoznateľný dizajn, ktorý je jednoduchý. Pri výbere dizajnu je dôležité pochopiť jeho využitie, najmä kontext.

V skutočnosti sa môžete rozhodnúť pre športovejšie hodinky, na bezstarostné každodenné nosenie v neformálnom kontexte alebo pre klasickejší model, najmä ak ho chcete predviesť pri formálnejších a elegantnejších príležitostiach.

Keď už hovoríme o materiáloch, odporúčame vám zamerať sa na materiál ako je nehrdzavejúca oceľ pri hodinkách na každodenné používanie alebo na titán pri športových hodinkách. Tieto materiály sú pomerne cenovo dostupnejšie, odolnejšie, menej chúlostivé a často sa spájajú s hodinkami, ktoré sa dajú ľahko predať ďalej. Pre klasiku sa však zlato javí ako povinná voľba, ktorá ponúka veľký priestor na výber medzi bielym, žltým či ružovým zlatom, podľa vkusu a vôle.

 

Ak sa už pri kúpe rozhodnete pre akékoľvek hodinky je to Váš osobný názor, ktorý sa nemusí páčiť každému. To, že sa to ale nepáči každému Vás oddeľuje od ostatných a robí Váš osobitý štýl. Dúfame, že sme Vám aspoň z časti pomohli pri výbere a budeme Veľmi radi ak budete s nami zdieľať vaše poznatky. V prípade, že si stále nie ste istí výberom radi Vám s tým pomôžeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *